Levné letenky s Pelikánem

Naplánujte si svou cestu už dnesTOP nabídka akčních letenekKdy letět?

Ceny letenek jsou často nejnákladnější částí dovolené. Díky našim tipům můžete najít levné letenky a ušetřit tak stovky až tisíce korun z vaší další dovolené.

Nejlevnejší odlety bývají ráno a večer

Pokud je vaším cílem najít levné letenky, dívejte se na lety s odletem v časných ranních nebo pozdních večerních hodinách. Letecké společnosti vědí, že v těchto časech bude zájem o letenky nižší, takže je často prodávají levněji než lety během dne.

Vybírejte odlety během pracovního týdne

Letenky v akci často najdete s odlety během týdne a naopak, o víkendu jsou letenky často i o desítky procent dražší. Je to opět tím, že více lidí chce cestovat přes víkend než během pracovního týdne.

Volte si flexibilitu a lety mimo sezónu

Ceny letenek v různých datech se obvykle výrazně liší. Proto je výhoda, když nemáte přesně stanovené datum odletu. Během hlavních dovolenkových sezón jsou letenky většinou dražší a naopak, mimo sezónu jsou letenky nejlevnější. Akční letenky se proto vyplatí hledat mimo hlavní dovolenkové sezóny. To se může lišit země od země, takže někde najdete levné lety během zimy, jinde během jara nebo přes léto.

Levné letenky do top destinací

Paríž

Letenky do Paríže

Hlavní město lásky, světla, Eiffelovky a centrum umění.

od 761 CZK

Barcelona

Letenky do Barcelony

Nejlepší tapas světa, stále nedokončená Sagrada Família a jiné Gaudího díla.

od 708 CZK

Řím

Letenky do Říma

Velkolepé antické památky starověkého Říma a religiózní místa Vatikánu.

od 707 CZK

Chorvatsko

Letenky do Zadaru

Historie a výborný výchozí bod pro dovolenou v Chorvatsku.

od 768 CZK

Amsterdam

Letenky do Amsterdamu

Místo jako stvořené pro romantický víkend a centrum nevázané zábavy.

od 1 420 CZK

Jak najít nejlevnější letenky?

Sledování nízkonákladových leteckých společností

Letecké společnosti jako například Ryanair, Wizz Air, Laudamotion, easyJet a podobně se specializují právě na levné letenky. Při hledání akčních letenek se proto vyplatí zaměřit právě na tyto nízkonákladové společnosti.

Přidání se do online komunity cestovatelů

Na sociálních sítích je mnoho skupin, jejichž členové vyhledávají a zveřejňují levné letenky, které právě našli. Přidejte se do těchto skupin, abyste měli informace o aktuálně nejlevnějších letenkách na trhu.

Rychle reagovat na speciální slevy

Ať už akční letenky najdete na stránkách leteckých společností, na Pelikan.cz nebo ve facebookových skupinách, doporučujeme rychle reagovat a letenky koupit dokud jsou opravdu levné. Akce leteckých společností totiž často trvají jen krátce a ceny letenek se mohou změnit velmi rychle.

Sledování porovnávačů letenek jako například Pelikan.cz

Jeden z nejrychlejších způsobů jak hledat levné letenky. Díky našemu vyhledávači nemusíte sledovat najednou více stránek leteckých společností. Tuto práci za vás udělá náš vyhledávač letenek, který automaticky sleduje všechny letecké společnosti a porovnává jejich ceny letenek a šetří vám tak čas. Vám už jen stačí přijít na Pelikan.cz, vybrat si datum odletu a cílovou destinaci. Zbytek práce za vás už uděláme my.


Dovolenkové balíčky šetří finance

Pokud cestujete za odpočinkem, často se vyplatí si koupit rovnou celý dovolenkový balíček, který bude obsahovat kromě letenek už i ubytování v hotelu. Cestovní kanceláře často dokáží nabídnout lepší cenu za celý pobyt, než jakou byste vy získali zvlášť koupí letenky a ubytování.


Jak používat filtr na Pelikan.cz, abyste našli levné letenky

Lety +/- 3 dny

Pokud nemáte přesně daný datum příletu a odletu, můžete zvolit i automatické hledání levných letenek v rozmezí několika dní. Zvýšíte tak šanci, že natrefíte na levnější letenky, než jste původně očekávali

Dítě je často zdarma

Pokud jste mladá rodinka, možná vás potěší, že některé letecké společnosti nabízejí zlevnené nebo i letenky zdarma pro malé děti.

Zadejte několik míst odletu

Při vyhledávání letenek můžete zvolit několik odletových míst. Zvýšíte tak šanci, že natrefíte na levnější letenky. Počítejte však s tím, že pokud letíte ze vzdálenějšího letiště, bude vás cesta na toto letiště stát o něco více, než cesta na bližší letiště.

Multicity letenky

Často můžete ušetřit tak, že odlétat budete do jednoho města a domů přiletíte z jiného města. Během jedné dovolené tak dokážete navštívit několik destinací a ještě ušetřit na letenkách.


TIP od Pelikána

Ve světě výhodných letenek a dovolených platí kruté pravidlo. Nejlepší nabídky většinou trvají jen pár minut či hodin a sledovat je dennodenně vyžaduje spoustu času a úsilí. Se sledováním aktuálně nejvýhodnějších letenek vám pomůže aplikace Pelipecky. Letenky si také přímo přes aplikaci koupíte a můžete v ní své letenky i spravovat.

App Screenshots

Stáhni si Pelipecky appku ještě dnes!

Po měsících vývoje, vylepšování a testování je konečně tady - nová #pelipecky aplikace. Kámoší se s tvým iPhonem i Androidem, spojuje to nejlepší, co v Pelikánovi máme a přidává několik novinek. Najdeš v ní své oblíbené letenky, upozorní tě na nejlepší nabídky, sleduje dění ve světě cestování a články v ní si přečteš i bez připojení na internet.

Co si o appce myslí Pelipeckáři?

Letenky do Portugalska

Letenky na Island

Letenky na Maltu

Letenky do Itálie

Letenky na Krétu

Letenky na Sicílii

Letenky na Sardinii

Letenky na Kanárske ostrovy

Letenky do USA

Letenky do Kostariky

Letenky do Dominikánské Republiky

Letenky do Egypta